Nahlížejte na tyto snímky,že je fotil amatér.

FUTRÁL Velká nad Veličkou

25.05.2012 00:00

FUTRÁL

Velká nad Veličkou 25.5.2012 – Již potřetí se ve velické hospodě U Jagošů uskutečnil Futrál. Fotograficko-výstavní akci opět uspořádalo občanské sdružení pro Horňácko Futra. Také letos na návštěvníky čekala výstava fotografií, ale i spousta kvalitní hudby.

„Vernisáž zahájila hudecká muzika Petra Kubíka a na horňácký folklór navázala světovým folkem brněnská skupina Moss Skin, jejíž frontman pochází z americké Minnesoty. Kyjovští Helemese pak zvedli diváky ze židlí a díky živé hudbě a veselým textům parket zaplnily také maminky tančící se svými malými dětmi," uvedl za občanské sdružení Petr Lukeš s tím, že koncept, kdy na akci vystoupí kapela z regionu a dále pak hostující kapela odjinud chtějí Futra zachovat i do budoucna. Také letos se stala součástí akce soutěž fotografů. Tentokrát se do ní zapojilo pět lovců kvalitních snímků, kteří posílali své fotografie na téma Místo a já a Velička.

Největší úspěch slavil František Gajovský, který se stal jak vítězem ceny diváků, tak i poroty. Ocenění se dočkal také Petr Hlahůlka za snímek Veličky. Také ve fotografické soutěži chtějí Futra pokračovat i příští rok, kdy dostane více prostoru zachycení člověka.

Zuzana Černá - Hodonínsky deník

 

© 2008 František Gajovský Stránky založené XII.2008

Vytvořte si web zdarma!Webnode